MISTROVSTVÍ SVĚTA

Mistrovství světa v rybníkovém hokeji v Kanadě

MISTROVSTVÍ SVĚTA

2002 - 2023

Mistrovství světa v rybníkovém hokeji se poprvé uskutečnilo v Plaster Rocku, Novém Brunšviku v roce 2002. Byla to první událost svého druhu. Předtím neexistovala. Událost začala a pokračuje do dnešních dnů jako událost pokrývající náklady spojené s výstavbou nového rekreačního centra pro komunitu. Nový Tobique-Plex zařízení se otevřelo v listopadu 2007 a slouží všem věkovým kategoriím v celém Tobique údolí.

Z nesmělých počátků, kdy poprvé v roce 2002 soutěžilo 40 týmů - většina z nich Nového Brunšviku, Nového Skotska, ostrova Prince Edward a provincie Maine - se událost dostala do širokého povědomí a dnes sem míří 120 týmů z celého světa. Kromě stovky hokejových nadšenců, kteří cestují do Plaster Rocku každý únor soutěžit, událost přitahuje tisíce diváků a média ze světa. Mistrovství je každoročně plánováno na druhý víkend v únoru.

Česká a Slovenská Asociace rybníkového hokeje se přidružila v roce 2017 pod názvem Hokejový sen. Týmy z této části světa se sportovní události začaly účastnit turnaje. Rozrostl se tak počet evropských týmů v Kanadě. Tenhle krok byl velice úspěšný a zvyšuje atraktivitu mistrovství. Tento pokračující trend má potenciál se v budoucnosti rozšiřovat o další evropské země.

Poslední událost se uskutečnila v termínu od 13. do 16. Února 2023 v Plaster Rocku v Kanadě. Stalo se tak po dvou letech pauzy z důvodu Covidu.  Filmový dokument z mistrovství světa zde (pro SR zde).

Další událost byla naplánována v termínu od 15. do 18. Února 2024 s formátem návratu k původnímu počtu týmu 100. Nicměně dne 1. Února 2024 došlo ke zrušení mistrovství z důvodu počasí. Informaci o dálší události pro rok 2025 budou k dispozici brzo.

REPREZENTACE

Všechny týmy, které se po celou historii mistrovství světa účastnily, pocházely z 12 kanadských provincií / teritorií, z 35 amerických států a ostatních zemí světa - jedná se např. o: Kajmanské ostrovy, Bermudy, Porto Riko, Brazílie, Česko, Slovensko, Anglie, Irsko, Německo, Holandsko, Polsko, Švýcarsko, Dánsko, Austrálie, Čínu a Singapore.

Za čtyři dny turnaje se událost těší návštěvnosti více než 8.000 diváků.


STRUKTURA

80 až 120 týmů (4 na 4) v základní části. Každý tým má 5 garantovaných zápasů, 1 zápas ve čtvrtek, 2 zápasy v pátek, 2 zápasy v sobotu a v neděli vyřazovací část pro 32 mužstev.


MÍSTO

Jezero Roulston (Turistický park v Plaster Rocku). Hraje se na 20 kluzištích (40m X 20m). 40 týmů hraje simultánně.  


"Tohle je výlet hokejového hráče do Mekky. Je to jako pouť, kterou by měli zažít všichni. Je to úžasné. " Warren Rost, London, England